Uporabniško ime: Geslo:
  Dobrodošli

Ko potujete iz smeri Kozina proti Reki, po 24 km ceste, ki se vije po t.i. podgrajsko-matarskem podolju in ji v poletnem času dajejo senco košati topoli, prispete do naše vasi Podgrad. Včasih se je imenoval tudi Podgrad v Istri, celo Novigrad. Če naredite kratek postanek, s trga ob cesti takoj uzrete novo župnijsko cerkev, ki ji na zunaj daje posebno podobo obdelano kamenje po celotni fasadi (podobno kot na Sv. Gori nad Novo Gorico). O tem vas želimo seznaniti v oddelku zgodovina župnije, o njenih začetkih s pogledom v davno preteklost, pa tudi z utrinki o sedanjem življenju in dihanju na kulturnem področju, kaplanih in župnikih , ki so delovali v naši župniji. O vsem aktualnem pa Vas obvestimo v oznanilih. Pohvale, kritike, vzpodbude in želje sprejema župnik s sodelavci.

Koledovanje

V Podgradu, župniji, ki leži med Brkini in Istro – pokrajino imenujemo tudi Čičarija – smo letos prvič organizirali koledovanje. Na pot sta odšli dve skupini po pet kolednikov s spremljevalcema. Prva skupina je voščila v polovici domov v Podgradu, drugi skupini pa je v Račicah, podružnici Podgrada, uspelo voščiti v vseh domovih. Kljub mrazu in burji, ki med nas prihaja s Snežnika, smo se zvečer veseli in polni vtisov zbrali v župnijskem domu. Ob okrepčilu in petju smo pozabili na mraz ter se pogovorili, kako bomo drugo leto obiskali vse domove.

Galerija slik: GALERIJA

Miklavževa igrica v Podgradu in Hrušici